Obróbka przewodów i wiązek elektrycznych

Oferujemy wykańczanie i przygotowywanie wiązek elektrycznych. Zapewniamy możliwość dostosowania przewodów do określonych potrzeb i wymagań. Usługa może obejmować obróbkę w następującym zakresie:

 • cięcie i odizolowywanie
 • lutowanie
 • cynowanie
 • zagniatanie
 • zaciskanie
 • izolowanie koszulkami termokurczliwymi
 • zwijanie, przewijanie
 • znakowanie
 • montaż złącz

Oferowana przez nasz zespół obróbka przewodów i wiązek elektrycznych jest precyzyjna i szybka. Wykonujemy ją zarówno ręcznie, jak i automatycznie, gwarantując oczekiwane rezultaty w maksymalnie krótkim czasie.

Jako samodzielna jednostka spółdzielcza, w której pracują niepełnosprawni o różnym stopniu niepełnosprawności, istniejemy od 1954 r. W 2017 r. udało się nam pozyskać certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego, który potwierdza wdrożenie i zastosowanie procedur zarządzania zgodnych z międzynarodową normą ISO 9001:2015. Z kolei w 2018 r. miesięcznik Forbes przyznał nam wyróżnienie „Diamenty Forbesa” w kategorii przedsiębiorstw z przychodami od 5 do 50 mln zł. Do automatycznej obróbki przewodów wykorzystujemy takie urządzenia, jak Mecal TT czy wiertarko-frezarka MK4.

Automatyczna obróbka przewodów

Podejmujemy się realizacji zleceń dla przedsiębiorstw z sektora przemysłu, elektroniki, energetyki, motoryzacji czy oświetlenia. Oferowana przez naszą firmę obróbka wiązek elektrycznych pozwala na dopasowanie przewodów do bieżących potrzeb zamawiającego.

Zrealizujemy każde zlecenie, niezależnie od ilości zamawianych wiązek elektrycznych. Wystarczy nam specyfikacja i określenie oczekiwań Klientów, abyśmy przygotowali prefabrykaty do dalszego montażu urządzeń i układów we wszystkich wymienionych branżach.

Wykonujemy cięcie wiązek niezależnie od ich wielkości i szczegółowych wytycznych dotyczących zlecenia. Podejmujemy się obróbki zarówno najmniejszych, jak i dużych przewodów bez względu na ich ilość. Z kolei do cynowania używamy wysokogatunkowego materiału pozbawionego ołowiu. 

Automatyczna obróbka przewodów w naszym wykonaniu oznacza wysoką jakość i niezawodność. Zajmują się nią pracownicy, którzy doskonale znają swój fach. Odpowiemy na każde zapytanie dotyczące szczegółów technicznych i specyfikacji zleceń. Mamy ogromne doświadczenie nie tylko w cięciu wiązek, ale także w obsłudze zamówień i organizacji całego procesu logistycznego, dlatego nasza oferta cieszy się dużym zainteresowaniem podmiotów z wielu branż.

Konkurencyjne ceny automatycznej obróbki wiązek elektrycznych – podobnie jak wysoka jakość świadczonych usług – przekładają się na satysfakcję Klientów ze współpracy z naszą firmą. Zamówione produkty dostarczamy w krótkim czasie własnym transportem na terenie całej Polski. 

Automatyczna obróbka przewodów elektrycznych bez słabych punktów i solidna obsługa zamówień licznych kontrahentów z całego kraju nie tylko ustabilizowała naszą pozycję na rynku usług elektrycznych, ale także przyniosła nam rozbudowaną sieć stałych Klientów. Niezależnie od tego chętnie podejmiemy współpracę z każdym nowym zamawiającym.

 

Jak przebiega zakuwanie kabli?

Przewody muszą być przygotowane w sposób, który odpowiada na specyfikę wymagań w konkretnej instalacji. Stosowanie właściwych rozwiązań konstrukcyjnych w infrastrukturze do przesyłu prądu to gwarancja jej sprawnego działania. Realizowana w naszej firmie obróbka wiązek elektrycznych zapewnia stabilność wszystkich parametrów złączy. Prawidłowo wykonane zakuwanie kabli daje pewność minimalizacji strat podczas przesyłania energii. Wynika to z efektywnej izolacji.

Jakość doprowadzania prądu ma kluczowe znaczenie w każdym obiekcie. Wpływają na nią elementy sieci przesyłowej. Przy bardziej wymagających zastosowaniach złączy automatyczna obróbka przewodów nie będzie wystarczająca. Wykorzystanie zakuwania kabla pozwala nam oferować takie, w których końcówki zostały indywidualnie dopasowane. To gwarancja wysokiej trwałości.

Złącza mające prawidłową średnicę czy wykonane z materiału o odpowiedniej czystości pozwolą wykonać lepsze konstrukcje. Proces zakuwania to obróbka przewodów elektrycznych, która zapewni uzyskanie dopasowanych parametrów. Do planowanego zastosowania zostaną dostosowane:

 • liczba żył,
 • budowa końcówki kabla,
 • średnice i giętkość przewodów.
 

Gdy w naszej firmie przygotowujemy złącza, dbamy, aby były dostosowane do charakterystyki prądowej czy ilości dostępnego miejsca. Ułatwi to rozkład okablowania. Korzystając z takich wyrobów, można łatwiej wykonać prace montażowe. Dotyczy to także napraw i modernizacji. Jesteśmy w stanie stworzyć i dostarczyć naszym klientom, łatwe do podłączenia przewody czy całe wiązki.

 


Posiadamy status Zakładu Pracy Chronionej, co pozwala naszym Klientom na korzystanie z ulg we wpłatach na PFRON – stosownie do postanowień zawartych w Art.22 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych z dnia 27.08.1997r. Dz. U. Nr 123, poz. 776. z późniejszymi zmianami.

automatyczna obróbka przewodów

Zakuwanie kabli
Obróbka przewodów elektrycznych