O firmie

O firmie

Władze

Zarząd

Tomasz Wingrowicz

Prezes Zarządu

Mirosława Trzaska

Pełnomocnik Zarządu

Grażyna Leonik-Kowalska

Pełnomocnik Zarządu

Historia

Spółdzielnia Inwalidów „POKÓJ” w Rynie powstała 01.04.1954r. jako samodzielna jednostka spółdzielcza zatrudniająca osoby niepełnosprawne. Podstawową działalnością była produkcja mat trzcinowych, mioteł ze słomy”sorgo”, szczotek.
– 1971r. Spółdzielnia uruchamia produkcję sprężyn technicznych, zawleczek oraz strzykawek lekarskich.
– 1974r. Zostaje nawiązana współpraca kooperacyjna z Polam -Farel w Kętrzynie, która trwa nadal.
Obecnie jesteśmy znanym na Warmii i Mazurach Zakładem Pracy Chronionej, specjalizującym się w branży elektrotechnicznej.
Głównym obszarem naszej produkcji jest obróbka przewodów i kabli elektrycznych, obróbka mechaniczna stali oraz metali kolorowych, montażu podzespołów, akcesoriów, wyrobów gotowych wg specyfikacji klienta. Jesteśmy producentem wiązek kablowych.

Misja

Podstawowym celem działalności Spółdzielni jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych oraz realizacja założeń statutowych i programów rehabilitacyjno – gospodarczych.
Ma ona na celu poprzez pracę, rehabilitację zawodową, społeczną i leczniczą przywracanie psychofizycznej sprawności zatrudnionym osobom z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Naszą misją jest aktywne wspieranie klientów w obniżeniu kosztów produkcji, zwiększeniu wydajność, a tym samym konkurencyjności na rynku. Jesteśmy i chcemy być wiarygodnym oraz rzetelnym dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla firm z branży elektrotechnicznej.

Wizja


Jesteśmy ukierunkowani na długoterminową współpracę oraz skuteczne wdrażanie optymalnych rozwiązań dla naszych klientów poprzez spełnianie najwyższych norm jakościowych i ustawiczne ich doskonalenie.
Indywidualnie podchodzimy do każdego zamówienia, dostosowując się do potrzeb pojedynczego odbiorcy, wychodząc naprzeciw ich wymaganiom budując wzajemne zaufanie.
Dbamy o ustawiczny rozwój poprzez inwestowanie w potencjał technologiczny oraz pogłębiamy kompetencje pracowników przy zachowaniu bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy. Współpraca, inicjatywa i zaangażowanie naszej kadry jest głównym czynnikiem rozwoju Spółdzielni.

Jakość

Od roku 2009 firma realizuje politykę jakości zgodnie ze standardami ISO 9001:2015. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów stosujemy trzy etapowy poziom kontroli produkcji zgodnie z naszymi procedurami jakościowymi:

–  kontrolę pierwszej sztuki

–  kontrolę inspekcyjną w trakcie realizacji zamówienia

– 100% kontrolę wyrobu gotowego

Gwarantuje to najwyższy poziom obsługi klienta i 100% satysfakcji z jakości produktu.

Certyfikaty i wyróżnienia:

 

Posiadamy status Zakładu Pracy Chronionej, co pozwala naszym Klientom na korzystanie z ulg we wpłatach na PFRON – stosownie do postanowień zawartych w Art.22 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych z dnia 27.08.1997r. Dz. U. Nr 123, poz. 776. z późniejszymi zmianami.